Háromtusázók az uszodában

2011.10.19.

A Kispesti Uszoda adott otthont a Magyar Öttusa Szövetség által megrendezett Háromtusa Országos Bajnokság úszószámának a hétvégén. A kétnapos egyéni és váltóversenyeken kitűnő eredmények születtek. A nagy létszámú és jó hangulatú versenyen olimpiai, világ- és Európa-bajnokok vetélkedtek az országos bajnoki címekért.

A 70 induló között a női mezőnyben Földházi Zsófia ifjúsági Európa-bajnok a 2010-es Singapúri Ifjúsági Olimpia második helyezettje fölényesen nyerte az úszószámot az idei háromtusa EB-győztes Zs. Tóth Anna előtt. A férfiak mezőnyében az ifjúsági korú EB-helyezett Horváth Norbert kiváló 100 méteres idejével (56,75mp) végzett az első helyen Flöhrich Tamás csapat EB-győztes előtt. A versenyről első ízben volt WEB-kamerás közvetítés, amelynek felvételei megtekinthetik a Magyar Öttusa szövetség honlapján (www.pentathlon.hu) láthatók. Az eseményről készült fotókat a Kispesti Uszoda honlapján a Versenyek menüpontban láthatják majd az érdeklődők.