
Új vezetők a Média Intézet élén
2008.08.07.
1997 óta működik Kispesten a Szegedi Tudományegyetem Budapesti Konzultációs Központja (a Budapest Média Intézet) és 2003 óta a „Médiatudományi” Szakközépiskola, melynek szakképzési programjait szintén a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) akkreditálta. Nyártól mindkét iskolának új vezetője van.
Jelenleg a „Médiatudományi” Szakközépiskolában négy szakon folytatnak szakképzést – tudtuk meg Csekő Melindától, a szakközépiskola megbízott vezetőjétől – intézményi kommunikátor, moderátor, sportkommunikátor, valamint sajtótechnikus szakokon. A nappali tagozatos képzéseikre érettségivel rendelkező 18-23 év közötti fiatalokat várnak, míg esti tagozatos képzéseikre érettségivel vagy diplomával rendelkező 23 év felettiek jelentkezhetnek. A bekerülés feltétele az érettségi bizonyítvány megléte és a sikeres felvételi vizsga, amely egyben egy pályaalkalmassági elbeszélgetés is, ami minden évben augusztus utolsó hetében zajlik – tudtuk meg a vezetőtől. A kétéves szakközépiskolai oktatás végén OKJ-s szakmai végzettséget kapnak a diákok, valamint programjaikat a szegedi egyetem akkreditálta, azért ha a BMI-ben vagy Szegeden kommunikáció- és médiatudomány alapképzési szakon folytatják tanulmányaikat az itt végezett diákok, akkor a szakképzésben teljesített tantárgyaik nagy részét az egyetemen elismertethetik.
Turi Erzsébettől, a felsőoktatási intézmény ügyvezető igazgatójától megtudtuk, a BMI-ben egyelőre kommunikáció- és médiatudomány (BA) szakon lehet továbbtanulni. Az őszi szemeszterre még van néhány szabad helyük, ezekre pótfelvételizők jelentkezését várják. Az alapszak elvégzése után mesterszakra jelentkezhetnek azok, akik tanulmányaikat magasabb szinten kívánják folytatni. Azon hallgatóik számára, akik a hároméves képzés befejezése után munkát szeretnének vállalni, felsőoktatási tanulmányaik idején lehetőséget biztosítanak arra, hogy egy OKJ-s végzettséget is megszerezzenek. Hangsúlyozta: „egyesek a médiát fegyvernek, mások negyedik hatalmi ágnak tartják, sokan pedig félnek tőle. Akik nálunk végeznek, megtanulják kezelni ezt az eszközt: az információáradatban képesek lesznek megkülönbözteti a lényeges információkat a lényegtelenektől és az itt elsajátított kommunikációs technikák alkalmazásával hatékonyan tudják kifejezni önmagukat, eredményesen tudják érvényesíteni érdekeiket.”
Az intézmény a közeljövőben különböző tréningeket és tanfolyamokat is szeretne elindítani. A kiírásokat szeptember elején fogják közzétenni és októbertől, legkésőbb novembertől kezdődnének az oktatások. Szeretnének retorikai, kommunikációs, konfliktuskezelés, kreativitás-fejlesztés, prezentációs tréninget is tartani. Nagy sláger az idén a korhoz nem kötött, személyre szabott „hatékony tanulás” tréning. Az egyetemi képzésben használt profi technikai eszközöket, stúdiókat természetesen a tréningek résztvevői számára is biztosítani fogják, hiszen sokat lehet abból tanulni, ha az ember látja, hallja magát különböző helyzetekben. A tréningekre elsősorban a Kispesten élőket várják.
![]() |
(3 kép) |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() |